Zákazník

Naše bankomaty najdete po celém světě a zajišťují každému bezpečný přístup k hotovosti. Chceme poskytovat možnost volby platebního styku a být po ruce, když je hotovost jedinou možností.

Naším cílem je usnadnit používání bankomatů Euronet EFT, ale možná budete mít otázky. Níže naleznete některé z nejčastěji kladených otázek spolu s tipy, jak zůstat v bankomatu v bezpečí, a několik užitečných blogů.

Pokud se setkáte s problémem s některým z našich bankomatů, klikněte na níže uvedené tlačítko a spojte se s naším zákaznickým servisem.

Nejčastější dotazy

Podívejte se na některé z našich často kladených otázek

Jaké druhy karet bankomaty Euronet akceptují?

Euronet akceptuje tyto značky karet: všechny karty VISA včetně VPay, PLUS, Electron, všechny karty MasterCard včetně Maestro a Cirrus, JCB, CUP/UPI (China Union Pay), ServiRed a AMEX.

Jaký je maximální denní limit pro výběr hotovosti?

Denní limit pro výběr hotovosti nebo pro počet denních transakcí u bankomatů si stanovují banky samy, nikoli Euronet. Mohou se lišit podle původu a typu karty. Podrobnosti vám poskytne vydavatel vaší karty.

Kdo nese odpovědnost, když je bankomat mimo provoz?

Euronet. Pokud se vyskytne problém s bankomatem, obraťte se prosím ihned na zákaznické služby Euronetu a ti udělají vše nezbytné pro to, aby bankomat zprovoznili co nejdříve. Telefonní číslo na zákaznické služby Euronetu je 800152417.

Bankomat kartu zadržel. Chci ji zpátky... můžete mi ji vrátit?

Pokud bankomat kartu zadrží, je to většinou na žádost vydávající banky nebo kvůli chybě na straně držitele karty (např. když držitel karty nevytáhl kartu v povolené časové lhůtě a karta byla zadržena z bezpečnostních důvodů). Euronet bohužel nemůže vrátit zadrženou kartu držiteli karty, jelikož jsme vázáni povinností vůči vydavateli karet a vůči předpisům karetního programu, které stanovují proces pro zadržení, popř. zničení karet. Vždy se prosím neprodleně obraťte na zákaznické služby Euronetu a na banku, kde obdržíte další pokyny.

Hotovost nebyla vydána a částka byla stažena z účtu. Jak dostanu peníze zpátky?

Neprodleně se prosím obraťte na zákaznické služby Euronetu a na banku a incident jim ohlaste. Oba subjekty budou spolupracovat na vyřešení problému. Telefonní číslo na zákaznické služby Euronetu je 800152417.

Jak je zpoplatněn výběr hotovosti z bankomatu?

Bankomaty Euronet neúčtují tuzemským zákazníkům žádné poplatky nad rámec poplatků účtovaných klientům přímo jejich bankou. Tyto bankovní poplatky jsou stejné pro všechny bankomaty na trhu (včetně Euronetu). Proto všem zákazníkům vřele doporučujeme, aby si před transakcí u jakéhokoli bankomatu v České republice zjistili podmínky dané banky týkající se konkrétní karty.

Chtěl/a bych si pořídit bankomat do své prodejny. Jaké budete mít technické požadavky?

Pokud jde o volně stojící venkovní bankomaty, budete potřebovat pouze betonový základ a elektrickou přípojku. V případě vestavné instalace si většinou zvolíme nepoužívané okno nebo výlohu, kde odstraníme stávající skleněnou výplň a dočasně ji nahradíme novou výplní, což nám umožní vsadit krk bankomatu. Rám okna i okolní zdi zůstanou vždy neporušené, takže všechny instalace jsou plně vratné do původního stavu.

Bezpečnost bankomatů

Díky těmto užitečným tipům můžete být v bezpečí u každého bankomatu

Kontrola bankomatů

Před použitím bankomatu vždy zkontrolujte, zda nejsou na zařízení nějaké nezvyklé předměty nebo stopy po poškození (např. zda něco není umístěno na čtečce karet)! Pokud na bankomatu shledáte něco neobvyklého nebo se na displeji zobrazí zpráva o chybě – zařízení nepoužívejte!

Bezpečnost při používání bankomatu

Postavte se k bankomatu tak, aby nikdo neviděl váš PIN a částku peněz, kterou vybíráte. Při zadávání PINu doporučujeme zastínit klávesnici rukou a než peníze a kartu vytáhnete, rozhlédněte se kolem, zda za vámi někdo nestojí.

Nikdy

Nikdy neposkytujte žádné informace cizímu člověku, především údaje o kartě, bankovním účtu nebo PIN, i když vám sdělí, že pracuje v dané bance. Vždy v takovém případě kontaktujte banku nebo Euronet!

Užitečné blogy

Rychlé odkazy na užitečné informace

5 chyb, kterých se možná dopouštíte při používání bankomatu!

Bezpečné používání bankomatu – 5 tipů, jak používat bankomat bezpečně. I přes neustále se vyvíjející technologie všichni pořád používáme bankomaty, protože jsou rychlé a pohodlné. Při používání bankomatu se však…

Kontaktujte nás
Freephone

Vyhledávání